Frequently asked questions (FAQ)

 • Co to jest giełda transportowa?
  Jest to internetowy serwis z ogłoszeniami wolnych ładunków oferowanych przez zleceniodawców, a także wolnych pojazdów oferowanych przez przewoźników. Giełda NetPaka.eu łączy w jednym miejscu zleceniodawcę z przewoźnikiem co przekłada się na korzystne oferty przewozu poprzez transakcje bezpośrednie. Na giełdzie transportowej zlecisz transport każdego ładunku od malutkiej paczki po wielotonowe ładunki ponadgabarytowe. Na giełdzie transportowej NetPaka.eu zarejestrowani są przewoźnicy którzy szukają dodatkowych zleceń całopojazdowych, doładunków czy też ładunków na powrót.
 • Dla kogo jest kierowana giełda transportowa?
  Giełda zleceń transportowych NetPaka.eu jest kierowana dla wszystkich użytkowników zarówno prywatnych jak i firmowych. Dużą część giełdy stanowią zleceniodawcy bezpośredni oraz osoby prywatne którą szukają przewoźników do transport swoich ładunków. Znaczna część klientów zleca transporty na NetPaka.eu ponieważ standardowe usługi kurierskie nie zapewniają im możliwości przewozu dowolnego ładunku np. towarów szczególnie ostrożnych lub przy towarach znacznych gabarytowo. Giełda zleceń transportowych NetPaka jest kierowana dla zleceniodawcy bezpośredniego, zarówno osób prywatnych oraz małych i średnich firmy które mogą zlecać tutaj transport swoich ładunków, jak i dla wszystkich przewoźników którzy chcą pozyskać dodatkowe zlecenia omijając pośredników i rozliczając się w trybie natychmiastowym po wykonaniu usługi.
 • W jaki sposób funkcjonuje giełda transportowa?
  Zleceniodawca który posiada ładunek lub przesyłkę do przewiezienia zamieszcza go poprzez zgłoszenie i uzupełnienie formularza wraz z opisem i szczegółami, następnie ładunek staje się widoczny dla tysięcy zarejestrowanych przewoźników którzy szukają dodatkowych zleceń i są w stanie przetransportować go z punktu A do punktu B. Zleceniodawca z wykonawcą może komunikować się za pośrednictwem komunikatora NetPaka.eu w celu uzgadniania szczegółów transportu, zlecenia lub wykonania usługi, a także formy płatności i innych rozliczeń. Użytkownicy mogą akceptować i zawierać transakcje oraz po wykonanym transporcie mogą wystawiać sobie wzajemnie opinie dotyczące przebiegu transakcji.
 • Czy to jest płatne?
  Giełda NetPaka.eu jest BEZPŁATNA dla zleceniodawców i wszystkich użytkowników oferujących zlecenia transportowe / wolne ładunki. Zleceniodawca może za darmo dodawać dowolną ilość ładunków w nieokreślonym czasie. Dostęp do danych kontaktowych jest płatny jedynie dla zarejestrowanych przewoźników oferujących swoje usługi na portalu.
 • Jak zlecić transport?
  Najlepiej SZYBKO! Zlecenie transportu odbywa się poprzez kliknięcie w przycisk "zleć transport" następnie wypełnienie formularza i kliknięcie "zapisz" - cała procedura dodania ładunku nie trwa dłużej niż 1 minutę. Następnie twoje zlecenia zostanie automatycznie opublikowane na giełdzie w sekcji "wolne ładunki" gdzie przewoźnicy będą mogli się z tobą kontaktować oraz będą przedstawiali oferty i możliwości realizacji usługi transportowej. Jeśli dodasz ładunek i nawiążesz kontakt z przewoźnikiem pamiętaj żeby zawrzeć umowę transportową pisemną. W dolnym panelu znajduje się zakładka "Dokumenty do pobrania" w której znajdziesz odpowiednie dokumenty pomocnicze do transportu. Np. zlecenie transportowe, list przewozowy, upoważnienie etc.
 • Jak wybrać przewoźnika?
  Wbrew panujących wciąż stereotypom wybór przewoźnika nie jest wcale trudnym tematem. Wystarczy, że zwrócisz uwagę na opinie jakie ma przewoźnik, rok założenia firmy oraz czy dany przewoźnik posiada aktualne ubezpieczenie. Pamiętaj, że każde zlecenie transportu powinno być spisane w formie umowy wraz z danymi kierowcy który odbiera ładunek. Nie ma tutaj reguły czy to jednorazowe zlecenie lub zlecenie które przewoźnik wykonuje dla nas po raz kolejny. Rekomendujemy zawieranie umów na piśmie wraz z podpisami zleceniodawcy i zleceniobiorcy. Istotnym elementem który powinna zawierać umowa przewozu to szczegółowy spis przewożonego ładunku.
 • Jakie wymogi należy spełnić żeby zarejestrować się u was w systemie?
  Każdy użytkownik wybiera odpowiedni dla siebie typ konta i rejestruje się zgodnie z wytycznymi na formularzu. Chcąc zarejestrować konto przewoźnika wymagane jest posiadanie zarejestrowanej działalności gospodarczej oraz w przypadku świadczenia usług transportowych powyżej 3,5t wymagane jest posiadanie certyfikatu kompetencji zawodowej oraz odpowiedniej licencji na zarobkowy przewóz drogowy towarów.
 • Ile trwa dodanie zlecenia transportu / ładunku?
  1 minuta! Dodanie ładunku zajmuje tylko 1 minutę którą przeznacza się na uzupełnienie wzoru formularza z końcowym kliknięciem "zapisz" i gotowe. Twój ładunek już jest widoczny dla przewoźników na giełdzie.
 • Czy rejestracja jest darmowa?
  Każda rejestracja - każdego typu konta jest całkowicie darmowa. Nie będzie podlegała opłacie ani teraz ani w przyszłości. Portal jest całkowicie bezpłatny dla zleceniodawców.
 • Z jakich powodów NetPaka może zablokować mi dostęp?
  Za oszustwo! Nie tolerujemy i nie będziemy tolerować nieuczciwych praktyk, oszustw i wyłudzeń. Blokada również będzie miała miejsce w przypadku łamania regulaminu, a także w przypadku uzasadnionej i potwierdzonej sytuacji stanowienia ryzyka dla innych użytkowników giełdy lub dla poziomu świadczonych usług przez NetPaka.eu
 • W jaki sposób rozliczać się za wykonaną usługę?
  Gotówka lub natychmiastowy przelew! Rada dla zleceniodawcy: Płacąc gotówką na rozładunku otrzymasz lepszą stawkę za transport! Rada dla przewoźnika: Rozliczając się za transport na rozładunku eliminujesz ryzyko opóźnienia lub niezapłacenia faktury i utraty płynności finansowej. NetPaka.eu rekomenduje natychmiastowe rozliczanie się z wykonanej usługi w chwili rozładunku przesyłki poprzez formę gotówki lub szybkiego przelewu.
 • W jaki sposób zawierać transakcje?
  Transakcje zawieraj on-line! Umowy podpisuj Live! Po uzgodnionych szczegółach dotyczących realizacji wybranego transportu dokonaj zawarcia transakcji. Poprzez zawieranie transakcji użytkownicy mogą się wzajemnie oceniać co pomoże innym w wyborze odpowiedniego wykonawcy czy też podniesie świadomość przewoźnikowi przed współpracą z określonym zleceniodawcą. Budowanie i tworzenie opinii przekłada się bezpośrednio na świadomy wybór kontrahenta a także bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo transakcji i komfort korzystania z giełdy. Oceniaj sprawiedliwie - nigdy nie złośliwie!
 • Jak dodać opinie do transakcji?
  Po dokonanej transakcji możesz ocenić swojego kontrahenta na 2 sposoby. Możesz dodać ocenę punktową w skali od 1 do 5 a także opinie autorską w formie komentarza do wykonanej usługi. Pamiętaj - dodając opinie do zawartych transakcji pomagasz w wyborze innym użytkownikom podjąć właściwe decyzje. Oceniaj sprawiedliwie - nigdy nie złośliwie!
 • Czy występują jakieś ukryte opłaty?
  NIE! Nie jesteśmy instytucją bankową i nie stosujemy ukrytych opłat i kruczków prawnych. Korzystanie z giełdy dla zleceniodawcy jest całkowicie BEZPŁATNE. Korzystanie z giełdy przez wykonawce jest określone w zakładce "cennik"
 • Skąd mogę logować się do giełdy?
  Z każdego miejsca na świecie i z prawie każdego urządzenia z dostępem do internetu. Zlecać transporty można z dowolnego miejsca na świecie w trybie on-line. Zarówno zleceniodawcy mogą dodawać ładunki z dowolnego miejsca jak i przewoźnicy mogą szukać zleceń na swoje pojazdy z dowolnego miejsca na globie. W pracy, po pracy, na urlopie, na wczasach oraz w nagłych przypadkach. 24/h przez 7 dni w tygodniu na całym świecie.
 • Jakie ładunki znajdę na giełdzie?
  Od małej paczki po samoloty, lokomotywy i czołgi! Na giełdzie zleceń transportowych NetPaka.eu znajdziesz praktycznie każde rodzaje ładunków i przesyłek - oczywiście poza zabronionymi i zakazanymi i naruszającymi przepisy danego kraju. Zlecisz i pozyskasz takie ładunku jak małe paczki, pojazdy mechaniczne, towary nienormatywne, ładunki ponadgabarytowe oraz wielo-tonażowe. Na każdy ładunek znajdzie się inna grupa przewoźników zainteresowanych zleceniem i realizacją transportu.
 • W jaki sposób kontaktować się przewoźnikiem / zleceniodawcą?
  W dowolny! Użytkownicy mogą się kontaktować w dowolnej formie; telefonicznie, poprzez e-mail, a najwygodniej poprzez komunikator NetPaka.eu gdzie wszystkie uzgodnienia pozostają do wglądu i archiwizacji. Poprzez komunikator możesz również wysyłać i odbierać dowolne pliki np. z zdjęcia ładunku, mapki dojazdu czy zlecenia transportowe, a także w przypadku zapotrzebowania na inne dokumenty do realizacji transportu.
 • Jak zlecić tani transport?
  Nie szybko! Jeżeli chcesz zlecić tani transport, należy zaznaczyć w zgłoszeniu ładunku datę do ustalenia, ponieważ przewoźnicy często łączą ładunki i potrzebują trochę czasu na dogranie całego przewodu transportowego daj od siebie trochę elastyczności a stawka na pewno będzie lepsza. Wszędzie gdzie jest obecny pośpiech przy zleceniu będzie automatycznie obowiązywała większa a raczej wyższa stawka.
 • Jak uzupełnić swój profil?
  Ikona TWOJE KONTO ---> Edycja i już jesteś. Prawda że proste?
 • jak skasować moje konto?
  Każdy użytkownik który chce dokonać usunięcia konta bez względu na typ czy jest to konto przewoźnika czy zleceniodawcy zobowiązany jest do napisanie w formie e-mail zgłoszenia z prośbą o usunięcie danego konta. Zgłoszenia należy kierować na adres info@netpaka.eu tylko z konta e-mail użytkownika zarejestrowanego na portalu którego dotyczy zgłoszenie.