News netpaka

Ciekawostki z branży a czasem spekulacje. Zapowiedzi zmian oraz ustawy i nowelizacje. Gdy tylko pojawią się newsy z branży transportowej, zaraz je dla Was zaprezentujemy. Znajdziesz tu informacje z ITD, utrudnień ruchy, wypadków, zablokowanych dróg i wiele innych. News za newsem ze świata Transportu Spedycji i Logistyki oraz z funkcjonalności portalu. Przedstawiane informacje z myślą o Was i dla Was a przede wszystkim z Wami. Zapraszamy wszystkich użytkowników do śledzenia na bieżąco naszego bloga informacyjnego a na pewno.

4-5 września to dni obrad Polsko-Ukraińskiej Komisji Mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych. Rozmowy dotyczyły głównie wysokości kontyngentu zezwoleń na transport, które obie strony miały zaplanować na rok 2019.
O tym, jak może się skończyć manipulacja przy tachografie, przekonał się niedawno rumuński kierowca. Kontrola na autostradzie w Niemczech zakończyła się kilkudniową przerwą w pracy oraz wysokim mandatem.   
17 września został oddany do użytku kolejny – już przedostatni – fragment drogi S8. 16-kilometrowy odcinek biegnie od węzła Poręba aż do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej.