13 tys. kilometrów, by promować zawód kierowcy? Czemu nie!

13 tys. kilometrów, by promować zawód kierowcy? Czemu nie!

Nie od dziś wiadomo, że brak zawodowych kierowców to coraz większy problem w branży transportowej. Choć przedsiębiorstwa oferują coraz wyższe pensje, chętnych wciąż brakuje. Jak więc zachęcić ludzi do pracy? Na pewien pomysł wpadł prezes japońskiej firmy TransWeb – Takeshi Maesawa.

           

13 tys. kilometrów – właśnie tyle planuje pokonać prezes TransWeb wraz z dwoma kierowcami, by promować zawód kierowcy. Trasa wiedzie od Holandii do Japonii, a jej początek miał miejsce w mieście Beesd. Maesawa oraz jego dwóch kierowców – Shinya Sasaki i Junji Tobita wyruszyli w podróż nową Scanią i naczepami od producenta Van Eck. Na naczepach znajduje się logo firmy i mapa z planowaną trasą. Trzeba przyznać, że pojazdy zwracają na siebie uwagę.

Misja? Promocja zawodu kierowcy

Planowana trasa biegnie przez Niemcy, Polskę, Litwę, Łotwę i Rosję. Japończycy planują dotrzeć do Tokio 22 października. Aby tego dokonać, muszą codziennie przejechać ok. 700 kilometrów.

           
Jaka jest misja firmy TransWeb? Oczywiście promocja zawodu kierowcy i zwrócenie uwagi na problem braku kierowców w Japonii. Japończycy chcą udowodnić, że praca w branży transportowej ma wiele plusów. Choć niektórzy kojarzą ją wyłącznie z wysokimi cenami paliw i surowymi mandatami, tak naprawdę dla wielu osób wyzwanie i cel życia. Być może niektórzy znów obudzą w sobie marzenia z dzieciństwa, kiedy to prawie każdy chłopak chciał zostać kierowcą? Prezes japońskiej firmy ma nadzieję, że to właśnie takie pozytywne podejście i odpowiednia promocja sprawią, że więcej osób będzie chciało podjąć pracę w tym – być może wymagającym, ale z pewnością satysfakcjonującym – zawodzie. Relacje z podróży możemy zobaczyć na oficjalnej stronie TransWeb oraz ich firmowym fanpage’u na Facebooku, gdzie na bieżąco dodawane są zdjęcia z trasy.

Miejmy nadzieję, że misja firmy TransWeb przekona również Polaków do zawodu kierowcy. W końcu również w polskich przedsiębiorstwach wciąż brakuje rąk do pracy.