Ciężarówka przyszłości? Ford wciąż zaskakuje

Ciężarówka przyszłości? Ford wciąż zaskakuje

Firma Ford nie przestaje nas zaskakiwać, co udowodniła na tegorocznych targach motoryzacyjnych IAA w Hanowerze. Premiera modelu F-Max okazała się być sukcesem, bowiem firma otrzymała tytuł za najlepszą ciężarówkę 2019 roku. Ale na tym nie koniec. Ford przedstawił zebranym swój nowy pomysł – autonomiczny truck F-Vision. Na razie to tylko projekt, ale trzeba przyznać, że prezentuje się bardzo nowocześnie.


Można powiedzieć, że F-Vision Future Truck to jedna z lepszych premier na tegorocznym Hannover Motor Show. F-Vision ma być ciężarówką autonomiczną i w pełni elektryczną. Jest to nowoczesna wizja marki na gruncie elektryfikacji, lekkich i ekologicznych samochodów oraz autonomiczności jazdy.


Ciężarówka rodem z filmów Sci-Fi?

F-Vision to nowa generacja aut F-150. Ciężarówka, podobna do Tesla Semi, ma być w pełni dostosowana do potrzeb i wygody kierowcy. Uwagę zwraca przede wszystkim aerodynamiczny kształt, zarówno samego ciągnika, jak i naczepy. Na plus zasługuje także możliwość łączenia się z otoczeniem i innymi kierowcami za pomocą nowoczesnych systemów, a także wirtualne lusterka. Pojazd ma mieć napęd elektryczny i systemy jazdy autonomicznej, pozwalające na uzyskanie 4. poziomu autonomii. Będzie można w nim konfigurować oświetlenie. Na razie producent nie podał żadnych szczegółów dotyczących kwestii osiągów ciężarówki. Nie wiemy więc, jaki ma zasięg czy moc silnika. Mimo to nie brakuje zwolenników najnowocześniejszej wizji Forda. Każdy, kto miał okazję zobaczyć ciężarówkę przyszłości, jest nią zachwycony.

Kiedy Ford planuje premierę swojej nowoczesnej ciężarówki? Tego jeszcze nie wiemy, bowiem jak na razie są to jedynie plany. Niewykluczone jednak, że Ford zawalczy z Teslą i projekt zamieni się w końcu w rzeczywistość. Czy koncepcja marki będzie rewolucją w świecie producentów ciężarówek, a na rynku w końcu pojawią się mocno skomputeryzowane samochody ciężarowe? Na odpowiedź na to pytanie z pewnością przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.