Porady

Bez względu na to, czy planujesz zakup quada zza granicy, chcesz oddać go do warsztatu czy przetransportować swój własny pojazd na znajdujący się na drugim końcu kraju tor przeszkód, musisz zadbać o właściwy transport. Z pomocą przychodzą Ci firmy logistyczne, obsługujące tego rodzaju spedycję, jednak równie dobrze możesz rozważyć samodzielny przewóz maszyny za pomocą specjalnej przyczepki. Sprawdź jak zorganizować taką operację i na co zwracać uwagę, transportując kłada do miejsca przeznaczenia.  
Do najbardziej skomplikowanych operacji logistycznych z pewnością zalicza się transport żywności. Wymagania, jakim muszą sprostać firmy podejmujące się przewozów artykułów spożywczych, nieprzypadkowo są bardzo wyśrubowane. Od prawidłowej organizacji procesu logistycznego zależy bowiem jakość transportowanej żywności i zdrowie konsumentów. Jeśli planujesz rozpoczęcie działalności przewozowej w zakresie transportu jedzenia, sprawdź, jakim wymaganiom muszą sprostać samochody do spedycji produktów spożywczych.
W czasach coraz większej konkurencji w branży spedycyjnej, zarówno przewoźnicy, jak i zleceniodawcy nieustannie poszukują nowych kanałów umożliwiających dotarcie do klienta. Jednym ze sprawdzonych i niezwykle popularnych sposobowe na zlecanie przewozów, są giełdy transportowe. W dobie dynamicznego rozwoju internetu giełda trans stała się miejscem pozwalającym skomunikować ze sobą zleceniodawców i przewoźników z najodleglejszych części kraju. Sprawdź, jak działa portal transportowy i jak w pełni wykorzystać jego potencjał, aby zyskać atrakcyjne zlecenia i pomnażać swoje zyski.
Jednym z większych wyzwań we współczesnej logistyce jest z pewnością transport pojazdów. Dotyczy to również wszelkiego rodzaju dwuśladów jak motocykle czy skutery. O ile rower bez problemu przetransportujesz na dachu osobówki lub na specjalnym bagażniku, przewóz motoru jest już bardziej skomplikowaną operacją. Z tego artykułu dowiesz się, jak przewieźć motocykl na zwykłej przyczepce i jak transportować przyczepki motocyklowe ze stojakiem. Podpowiadamy taż, czy warto zlecić transport motocykla kurierem lub skorzystać z usług profesjonalnej firmy spedycyjnej.    
Przy transporcie wszelkiego typu materiałów sypkich doskonale sprawdzają się worki typu big bag. Choć najczęściej w tego rodzaju opakowaniach przewozi się nawozy, piasek, substancje chemiczne czy zboża, z powodzeniem można wykorzystać je także do transportowania gruzu czy odpadów poremontowych. Dowiedz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o big bagach, poznaj ich wymiary, parametry konstrukcyjne oraz sprawdź, ile kosztują nowe oraz używane opakowania.
Są piękne luksusowe i bardzo drogie. Jednocześnie mają ogromne rozmiary i trudno przetransportować je z miejsca na miejsce. O czym mowa? Oczywiście o jachtach i łodziach! Planujesz transport takiego ładunku? A może chcesz zlecić przewóz łodzi do swojego klienta? Sprawdź, na co zwracać uwagę i jak poprawnie zabezpieczyć łódź przed realizacją takiej operacji logistycznej.
Instrumenty muzyczne są jednym z tych rodzajów ładunku, który wymaga szczególnie delikatnego traktowania w trakcie przewozu. Odpowiednie zabezpieczanie, dobór pojazdu, właściwy sposób transportowania, to tylko niektóre elementy, na jakie warto zwrócić uwagę, przy planowaniu takiej operacji. Jednym z najbardziej skomplikowanych procesów logistycznych będzie z pewnością transport pianina. Sprawdź jak się do niego przygotować i dowiedz się, na które elementy zwracać szczególną uwagę.
Bez względu na to, czy poruszasz się samochodem osobowym, dostawczym czy ciężarowym, na niektórych drogach w kraju będziesz zobowiązany do uiszczania opłaty za przejazd. System viaTOLL obowiązuje wszystkich kierowców jeżdżących wybranymi odcinkami autostrad, dróg ekspresowych oraz niektórych dróg krajowych. Sprawdź, ile wynoszą opłaty za korzystanie z płatnych dróg w Polsce, dowiedz się, co to jest system viaTOLL i dowiedz się, gdzie należy uiścić odpowiednią opłatę.