Podpowiedzi

Historia transportów kontenerowych sięga kilku dekad wstecz. Od tego czasu, nieustannie dąży się do zapewnienia optymalnych warunków dla przewozu kontenerowego, jak również do zapewniania bezpieczeństwa zarówno przewożonych towarów, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Poznaj najważniejsze zasady przewozu kontenerowego i dowiedz się, jakim przepisom podlegają podmioty wykonujące taki transport. 
Przewóz materiałów sypkich jest jednym z najczęściej zlecanych rodzajów transportu, ze względu na szeroki zakres zastosowań kruszywa oraz wiele materiałów, które zaliczane są do tej kategorii. Sprawdź, jak przewozić kruszywo w sposób bezpieczny i zgodny z obowiązującymi przepisami. 
Zmiany w przepisach regulujących transport drewna. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 25 stycznia 2018 roku wprowadza istotne zmiany sposobu przewozu ładunków m.in. w zakresie ich mocowania, zabezpieczenia oraz przewożenia. Sprawdź, co zmieniło się w przepisach o transporcie drewna i zobacz, jak prawidłowo zabezpieczać ładunki.     
W przypadku niektórych zleceń transportowych pośrednik chroni dane identyfikacyjne nadawcy lub końcowego odbiorcy przewożonego towaru. Zjawisko to w branży logistycznej nazywane jest neutralizacją dokumentów CMR i znane jest zarówno polskim, jak i zagranicznym firmom przewozowym. Neutralizacja dokumentów służy zachowaniu tajemnicy handlowej, często pomaga również chronić interesy nadawców, przewoźników oraz adresatów transportu.
Nowelizacja ustawy o transporcie drogowym przynosi rewolucyjne zmiany w przepisach m.in. o okazjonalnym przewozie osób. W Ministerstwie Transportu i Budownictwa nie ukrywają, że zmiany w przepisach podyktowane są chęcią zrównania zasad świadczenia usług przewozowych i dla wszystkich przewoźników, w tym także Ubera, który cieszy się ogromną popularnością w Polsce. Sprawdź, jakie zmiany niesie nowa ustawa o transporcie drogowym.  
Niby wszystkim zależy na tym, by dany produkt trafił w odpowiednie ręce na czas i w całości, a jednak procesy transportowe i transport jako dziedzina są wciąż niedoceniane. A przecież to on jest swoistym papierkiem lakmusowym rozwoju społecznego i bezpośrednim motorem napędowym pozytywnych zmian zachodzących w życiu ogółu. Jak więc zrozumieć wagę transportu bez znajomości jego historii?
Beczka – określenie stosowane do naczepy cysterny. Choinka – Pojazd ciężarowy obwieszony obwieszony różnymi światełkami, halogenami, proporczykami i różnymi innymi ozdobami. Cieć – Stróż na bramie, obiekcie, ochroniarz, dozorca Dokładać do pieca – Dać gazu, przyspieszać, zebrać się Dróżka – Określenie drogi, najczęściej stosowany zwrot poprzez rozmowy na CB Dyskoteka – Radiowóz poruszający się w ruchu drogowym z włączonymi kogutami Dziad­trans – Obraźliwie o przewoźniku zaniżającymi stawki na rynku transportowym, proponując
Praktycznie od momentu, w którym skonstruowano pierwszy samochód, rozpoczęła się era usług transportowych realizowanych za pomocą samochodu. Dziś transport samochodowy jest najwygodniejszym i jednym z najchętniej wybieranych sposobów przewozu osób i ładunków, a coraz lepsza sieć dróg lokalnych, krajowych i autostrad oraz rozwój gospodarczy powodują, że samochody ciężarowe, autokary i auta dostawcze na stałe spisały się w naszą rzeczywistość. Poznaj najważniejsze mocne i słabe strony transportu samochodowego.