Porady

Odpowiednia asekuracja przewożonych ładunków to jeden z najważniejszych warunków właściwej organizacji transportu.
Transport ADR, czyli materiałów niebezpiecznych, stanowi jedno z najbardziej wymagających wyzwań współczesnej logistyki.
Atrakcyjne wynagrodzenie, praca wykonywana w biurze lub w domu, wysokie premie i możliwość podnoszenia swoich kompetencji w nowoczesnej branży – zatrudnienie w firmie logistycznej otwiera przez kandydatami wiele ciekawych możliwości.
Przedsiębiorcy ściągający z USA lub Japonii samochody na potrzeby firmowej floty, w końcu mogą odetchnąć z ulgą – od 2018 roku mniejsze wymiary tablic rejestracyjnych są już w Polsce legalne. Nie trzeba więcej ingerować w oryginalnie wydane tablice, narażając się przy tym na kary finansowe.
Branża spedycyjna jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi współczesnej gospodarki. Nieustannie rosnące zapotrzebowanie na usługi transportowe sprzyja tworzeniu nowych miejsc pracy – dla wielu niezwykle atrakcyjnych.
Rok 2019 przyniósł kolejne, istotne zmiany prawne dla branży transportowej i spedycyjnej. Jedną z najważniejszych zmian są nowe zasady naliczania kar za przeładowanie samochodu ciężarowego lub busa o masie całkowitej do 3,5 tony.  Sprawdź aktualny taryfikator mandatów i dowiedz się, jakie kary grożą za przeładowanie auta dostawczego lub ciężarówki.  
Firmy transportowe oraz kierowcy wykonujący przewozy ładunków i osób w Polsce i Europie, zobowiązani są do przestrzegania przepisów w zakresie dopuszczalnej masy całkowitej oraz wymiarów pojazdów ciężarowych. Warto znać normy obowiązujące w krajach, przez których teren planujemy wykonywać przewóz. Wszystko po to, aby mieć pewność, że zarówno DMC oraz ładowność samochodu, jak i jego wymiary nie naruszają lokalnych, a także wspólnotowych przepisów. Ich nieprzestrzeganie może skończyć się wysokimi karami dla firm transportowych.
Jednym z obowiązkowych dokumentów, bez którego kierujący pojazdem ciężarowym lub dostawczym wyposażonym w tachograf nie może wykonywać swojej pracy, jest karta kierowcy. Odpowiadając na pytania i wątpliwości wielu czytelników naszego bloga, postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu wszystkie najważniejsze informacje dotyczące tego dokumentu.  Dowiedz się, jak wypełnić wniosek o kartę kierowcy. Poznaj dokładne ceny! Zobacz, ile czeka się na wyrobienie dokumentu i sprawdź co zrobić z jego starą wersją.