Jak prawidłowo zorganizować transport jachtów i łodzi? Dowiedz się więcej ze skróconego poradnika

Organizacja transportu jachtu lub łodzi

Są piękne luksusowe i bardzo drogie. Jednocześnie mają ogromne rozmiary i trudno przetransportować je z miejsca na miejsce. O czym mowa? Oczywiście o jachtach i łodziach! Planujesz transport takiego ładunku? A może chcesz zlecić przewóz łodzi do swojego klienta? Sprawdź, na co zwracać uwagę i jak poprawnie zabezpieczyć łódź przed realizacją takiej operacji logistycznej.

Przewóz łodzi – jaki środek transportu wybrać?

Podstawową kwestią, którą należy zaplanować przy organizacji przewozu łodzi lub jachtu jest oczywiście wybór środka transportu. Praktycznie zawsze tego rodzaju ładunek należy traktować jako ponadgabarytowy, niezależnie od wagi, długości czy szerokości jachtu. Z tego powodu, najczęściej wybieranym sposobem transportowania, jest oczywiście przewóz morski lub samochodowy.

Transport jachtu

Idealnie byłoby, gdyby łódź sama dopłynęła do miejsca docelowego, jednak w praktyce możliwe jest to bardzo rzadko. Z pomocą przychodzą specjalistyczne platformy, którymi dysponują firmy zajmujące się wykonywaniem tego rodzaju usług transportowych. Decydując się na przewóz jachtu lub łodzi autem, warto zaplanować trasę tak, by ominąć najbardziej ruchliwe odcinki dróg czy centra miast. Zapewni to szybszy i bezpieczniejszy transport łódki do miejsca docelowego.

Organizacja transportu jachtu/łodzi

Zanim łódź wyruszy w drogę, należy zabezpieczyć ją przed ewentualnymi uszkodzeniami w trakcie transportu. W łodziach żaglowych należy zdemontować żagle i maszt (jeśli jest taka możliwość). Ładunek musi znajdować się dokładnie na środku platformy, by jej obciążenie rozkładał się równomiernie w każdym kierunku. Wszelkiego rodzaju otwory okienne i drzwi należy pozamykać, a możliwe do demontażu elementy – zdjąć lub odkręcić, jednak tylko w sytuacji, jeśli nie zabrania tego producent.

Jak wybrać przewoźnika?

Mniejsze łódki możemy próbować przewozić samodzielnie. Należy ustawić przyczepę blisko brzegu, a następnie wepchnąć łódź na platformę. W przypadku dużych łodzi i jachtów, logistyka staje się dużo bardziej skomplikowana i wymaga odpowiedniej technologii. Dysponują nią profesjonalne firmy transportowe, specjalizujące się w wykonywaniu tego rodzaju przewozów. Transport dużej łódki lub jachtu wymaga doboru platformy o odpowiednich gabarytach oraz stabilnego zabezpieczenia ładunku na przyczepie. Kluczową z punktu widzenia przewoźnika będzie więc informacja o wymiarach łodzi: jej szerokości, długości i wysokości.

Transport łodzi

Gdzie szukać doświadczonych przewoźników, oferujących transporty jachtów i innych ładunków ponadgabarytowych? Najlepsze oferty znajdziesz w serwisie Netpaka.eu. Zarejestruj się jeszcze dziś! Sprawdź cennik i zlecaj transporty, nawiązuj kontakty z przewoźnikami i spedytorami z całej Europy.

Zyskaj dostęp do atrakcyjnych zleceń na transport i spedycję krajową oraz międzynarodową. Szukasz sprawdzonej firmy przewozowej? Sprawdź wolne pojazdy i wybierz idealny transport dla swojej łodzi, jachtu lub dowolnego załadunku!