dobranie kartonów

Przeprowadzka może być wyzwaniem, zwłaszcza, gdy wiąże się z przetransportowaniem nierzadko dorobku życia kilkuosobowej rodziny. To przedsięwzięcie, do którego należy się przygotować, organizując odpowiedni transport, ekipę przewozową oraz kartony do przeprowadzki, do których spakujemy dobytek. W poniższym artykule skupimy się na tym ostatnim zagadnieniu. Jak więc wybrać odpowiednie pudełka, dzięki którym proces pakowania i samej przeprowadzki przebiegnie szybko oraz bez zakłóceń?

Na co zwrócić uwagę, wybierając kartony do przeprowadzki?

kartony do przeprowadzki

Decyzja o wyborze konkretnego rodzaju opakowań powinna zależeć przede wszystkim od tego, co będziemy przewozić. Inne pudełka będą nam bowiem potrzebne, aby zabrać cenny telewizor czy sprzęt AGD, inne do zapakowania ręczników i pościeli, a jeszcze inne do transportu delikatnej porcelany. Duże i lekkie przedmioty, np. wspomnianą pościel, ręczniki czy koce, można zapakować w duże opakowania wykonane z trójwarstwowej tektury. Ładunek ciężki i niewielki (np. książki) warto z kolei umieścić w mniejszych, ale za to bardziej wytrzymałych kartonach, najlepiej składających się z minimum pięciu warstw tektury.

Poza grubością, istotna jest też wielkość kartonów do przeprowadzki. Mimo że perspektywa złożenia wszystkiego w wielkich pudłach wydaje się niezwykle kusząca, lepiej jest zdecydować się, o ile to możliwe, na mniejsze rozmiary ze względu na większy komfort przenoszenia oraz umieszczenia kartonu w samochodzie. Zapakowanie do pełna pudełka ciężkimi przedmiotami często kończy się z kolei jego rozerwaniem. Dlatego zalecany jest wybór małych i średnich rozmiarów oraz pakowanie do nich jednocześnie zarówno cięższych, jak i lżejszych przedmiotów.

Dobrze jest zwrócić uwagę nie tylko na rozmiar i grubość pudełka, ale też jego precyzyjne sklejenie. Samo złożenie tektury może okazać się niewystarczające, dlatego dla bezpieczeństwa i pewności zawsze warto ją dodatkowo podkleić solidną taśmą.

Skąd wziąć kartony do przeprowadzki?

skad wziąć kartony

Sposobów na zdobycie pudełek jest wiele. Z pewnością najbardziej ekonomicznym (bo darmowym) jest poproszenie o nie w pobliskim supermarkecie, hurtowni czy innym sklepie. Placówki te zazwyczaj i tak wyrzucają pudełka jako zbędne, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by je nam bezpłatnie podarowały. Trzeba jednakże wziąć pod uwagę, że mogą to być niestety kartony zniszczone czy wybrudzone np. przechowywanymi wcześniej owocami, warzywami lub innymi produktami. Nie wszystkie opakowania więc będą się nadawały do przewozu rzeczy.

Nowe kartony można nabyć w sklepach papierniczych, księgarniach czy wspomnianych supermarketach. W tym przypadku natomiast trzeba się liczyć z raczej ubogą ofertą pudełek. Najbardziej polecanym rozwiązaniem jest więc zamówienie kartonów do przeprowadzki w specjalistycznej firmie transportowej. Zlecając w niej przewóz i równocześnie kupując pudełka, z pewnością można liczyć na bogaty asortyment odpowiednich opakowań i przy okazji na korzystny rabat.

Pamiętajmy, aby przed zakupem i samym pakowaniem wstępnie oszacować, ile pudełek będzie potrzebnych, a następnie zaopatrzyć się w nieco większą ich liczbę. To pozwoli uniknąć nieprzewidzianych niespodzianek związanych z brakiem miejsca, do którego można włożyć wszystkie niezbędne przedmioty. W przypadku niewykorzystania wszystkich pudeł, zawsze istnieje możliwość zwrócenia ich do sklepu.