Jak zorganizować transport quada

Bez względu na to, czy planujesz zakup quada zza granicy, chcesz oddać go do warsztatu czy przetransportować swój własny pojazd na znajdujący się na drugim końcu kraju tor przeszkód, musisz zadbać o właściwy transport. Z pomocą przychodzą Ci firmy logistyczne, obsługujące tego rodzaju spedycję, jednak równie dobrze możesz rozważyć samodzielny przewóz maszyny za pomocą specjalnej przyczepki. Sprawdź jak zorganizować taką operację i na co zwracać uwagę, transportując kłada do miejsca przeznaczenia.

 

Specyfika transportu quadów

Pojazdy ATV popularnie nazywane quadami, z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Szeroki wybór tego typu maszyn pozwala na zakup czterokołowca idealnego dla najmłodszych lub nieco starszych miłośników terenowej jazdy. Problemy zaczynają się w momencie, gdy taki pojazd trzeba przetransportować w inny sposób niż na własnych kołach. Trudności mogą sprawić zarówno waga maszyny, jak i jej gabaryty. Największe kłady mogą ważyć nawet pół tony, te nieco mniejsze zwykle do 350 kg.

Specyfika transportu quadów

Przyczepka do kłada – jak zabezpieczyć i transportować pojazd?

Jeśli chcesz samodzielnie przetransportować quada z punktu A do punktu B, najlepszym rozwiązaniem będzie specjalna przyczepka. Dzięki odpowiednio wyprofilowanym prowadnicom pozwala ona na łatwe wtoczenie pojazdu oraz zapewnienie równowagi. Maszynę przytwierdza się do specjalnych stojaków pasami transportowymi, gwarantującymi stabilny transport ładunku. Alternatywą dla specjalnej przyczepki będzie tradycyjna przyczepka samochodowa. Warto w takim przypadku ustawić pojazd na specjalnej kratownicy lub na palecie, by nie przemieszczał się w trakcie przewożenia. Planując transport na dalszą odległość, zadbaj o bardziej fachowe rozwiązania. W obu przypadkach należy pamiętać, że mając prawo jazdy kategorii B wolno transportować zestawy o dopuszczalnej masie całkowitej do 4250 kg.

Przyczepka do kłada – jak zabezpieczyć i transportować pojazd?

Transport zlecony profesjonalnej firmie

Jeśli z różnych powodów quad nie może być przewieziony we własnym zakresie, jego właściciel może skorzystać z bogatej oferty firm spedycyjnych. Wiele z nich specjalizuje się w transportowaniu pojazdów, więc ich doświadczenie w tego typu realizacjach może okazać się bezcenne. Profesjonalny przewoźnik posiada wszystkie niezbędne akcesoria, pozwalające przewozić quady bezpiecznie i komfortowo. Zlecenie usługi może być również sposobem na obniżenie kosztów transportu. Wielu spedytorów posiada wolne miejsca w swoich pojazdach i chętnie przetransportuje quada za znacznie mniejsze pieniądze niż przewoźnik, który specjalnie wykona usługę. Chcesz zlecić transport quada kupionego za granicą lub na terenie kraju? Szukasz tanich ofert przewozowych? Wejdź na Netpaka.eu i skorzystaj z oferty największej w kraju giełdy transportowej. Zobacz aktualne oferty na transport pojazdów lub dodaj ogłoszenie w sekcji Wolne Ładunki . Z pewnością otrzymasz wiele ofert od przewoźników zainteresowanych dostawą Twojej maszyny.